Et uidentifisert fjærkre mistenkes for å ha stått bak hærverk på ett av vinduene i Flisespikkeriets lokaler. Ettersom kreet, sannsynligvis med fjær, ikke er observert i selve gjerningsøyeblikket etterlyses det vitner til udåden.
Det var ved middagstider en gang i løpet av helgen at Flisespikkeriets faste flisespikker måtte avbryte sitt tastetrykkeri på grunn av et tilsmusset vindu i Flisespikkeriet.
Fuglebæsj
- det var da jeg hadde rettet en “og å“-feil i min forrige post i bloggen at jeg kom til å speide ut av vinduet. Og hva ser jeg? En fuglebæsj på ruten! Også her da gitt! I dette nabolaget som er så fredelig.
- dette viser bare at det kan skje hvor som helst, sier Flisespikkeren Kjetil til Flisespikkeriets utsendte og ganske tilstedeværende reporter.
- det må være et av de der krapylene med to vinger, to føtter og nebb som har gjort det, sier Kjetil bastant. På spørsmål om han mener fugler svarer han -de også ja.
Flekken som er på størrelse med en liten håndflate har havnet midt på ruten, og er ganske forstyrrende for virksomheten i Flisespikkeriet.
- se på den da. Den er plassert midt i synsfeltet. Ikke nede til venstre eller opp ned i høyre hjørne. Neida, den er sentrert midt på vinduet. Midt i utsikten. Eller midt i blinken så å si. Akkurat der man ser ut når man ser bort fra skjermen. Det skjer omtrent etter annenhver setning. Man kan jo sprekke av mindre!
Kan være protestaksjon
De gryende spekulasjonene om tilsmussingen er en form for protestaksjon har nådd Flisespikkeriet.
- ettersom det ikke akkurat er egg som er kastet på ruten, men faktisk en dose ekskrementer fra fugl så kan man jo selv tenke seg hva fjærkreene mener om innholdet i bloggen. Uforståelig i grunnen at de skal ty til slike virkemidler. Her har man ikke uttrykt seg negativt om noen bevingete. Faktisk har Flisespikkeriet vært i dvale siden desember, og har ikke pirket i noen verdens ting. Når man så returnerer får man servert denne type skittkasting. Skittkasting av verste sort, og under ethvert beltested, raser en innbitt Kjetil.
- da har de bommet fullstendig med kritikken!
- men sa du ikke nettopp at det var midt i blinken?
- ingen kommentar. De skyldige skal entes vaske det av selv eller vingestekkes for alltid.
Basert på antagelser av hvordan dette har skjedd har Flisespikkeriet selv gått ut med følgende fantomtegning av gjerningsfuglen. Opplysninger som fører til at den mistenkte i denne såkalte “drittsaken” blir ribbet kan gis i kommentarfeltet under.

En fantomtegning bør vel strengt inneholde en stram trikot og maske a la b-gjengen?
M:)rten
Nå skal du ha meg til å tro at fuglene i mitt nabolag ifører seg maske og trikot før de begår ugjerninger? Hva da med flygeegenskapene? Snakker vi Fantdonald da eller? Som mistenkt i saken?
Fantonald kan man ikke være trygg på. Du bør kanskje undersøke litt i den retningen der.
Jeg husker visst ikke helt, men var ikke Fantdonald en superhelt? En god karakter med mange gode verdier?
Eller var han en skurk som bare drev og laget kvalme? Dette kan være ganske avgjørende for den videre etterforskningen.
Eg er ganske sikker på at Fantonald var ein helt.
http://www.tegneserier.no/?omtale=14&ID=41450
Han dreiv nok ikkje og skeit på vindauga til folk, sjølv om han er eit fjærkre.
Og heilt på sida: Vindauge er enkle vesen. Enten treng dei ein grundig vask med varmtvatn, eller så klarar dei seg utan. :)
Ok. Da sjekker jeg ut Fantonald (uten ‘d’ der altså) av saken - som man sier i kriminalsaker. Dermed framstår saken uoppklart og uten mistenkte.
Vinduer er kanskje enkle for oss, men neppe for de flaksende tullingene. Vaskes må de uansett. Vinduene altså.